Kobiecy orgazm mogą zwiastować m.in. skurcze pochwy, przyspieszony oddech, wykrzywienie ciała w kształt łuku lub napięcie mięśni. Każda kobieta przeżywa chwilę rozkoszy nieco inaczej. W niniejszym artykule wyjaśniamy, czym charakteryzuje się kobiecy orgazm.

Orgazm u kobiet

Statystyki pokazują, że zaledwie 30% osiąga orgazm w trakcie zbliżenia ze swoim partnerem. Taka sama liczba kobiet deklaruje, że w ogóle nie doświadcza podczas stosunku szczytowania. Pozostałe kobiety, by móc odczuć ten błogi stan, potrzebują dodatkowej stymulacji seksualnej. Wielu osobom kobieca rozkosz kojarzy się z jękami oraz wzdychaniem. Jest to obraz, który został utrwalony przez filmy dla dorosłych, który nota bene nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Tak naprawdę “widowiskowe” orgazmy wśród kobiet są rzadkością. Jak zatem wyglądają przeciętne kobiece orgazmy? Szczytowanie u kobiety można zaobserwować poprzez zaczerwienienie klatki piersiowej, skurcze pochwy, wykrzywienie ciała w kształt łuku, rumieńce na twarzy, przyspieszone tętno i oddech oraz napięcie mięśni.

Sporo kobiet podczas stosunku seksualnego nie ma pewności, czy doświadczyło orgazmu w trakcie zbliżenia. Jest to spowodowane tym, iż każda kobieta nieco inaczej reaguje w trakcie szczytowania. Czasami orgazm objawia się śmiechem, agresją, płaczem lub całkowitą obojętnością. Są kobiety u których szczytowanie wiąże się ze sporymi skurczami pochwy lub odbytu, zaś inne przez krótki czas odczuwają ogólny błogostan. Spore różnice występują także w kontekście czasu trwania orgazmu. W zależności od tego, które części ciała są stymulowane (pochwa, łechtaczka, brzuch, odbyt, piersi), stopień odczuwania błogości może być mocno zróżnicowany.

Jak długo trwa kobiecy orgazm?

W filmach dla dorosłych kobiece orgazmy trwać mogą długie godziny. W praktyce na długość stosunku wpływa wiele zróżnicowanych czynników – czas trwania może trwać od kilku minut do kilku godzin. Wyniki badań wskazują, że stosunek seksualny trwa średnio 19 minut, zaś damski orgazm trwa przeciętnie 26 sekund. Najdłuższy czas trwania orgazmu to 107 sekund.

U niektórych kobiet szczytowanie może nastąpić kilkukrotnie w czasie odbywania tego samego stosunku. Fachowo określa się to jako orgazm wielokrotny. Czasem kobieta jest w stanie osiągnąć błogą rozkosz wyłącznie w jednej, ściśle określonej pozycji. Z tego względu tak istotne jest, aby partnerzy znali swoje potrzeby oraz wiedzieli, które strefy erogenne należy pieścić, aby oboje osiągali spore i długotrwałe orgazmy. Dzięki temu razem będą czerpać ogromną satysfakcję ze wspólnych igraszek.

Orgazm łechtaczkowy a dopochwowy

Łechtaczka to miejsce, które jest odpowiedzialne za możliwość szczytowania wśród kobiet. Znajduje się w niej aż dwa razy więcej nerwów niż w męskim penisie, czyli osiem tysięcy. Dzięki stymulacji łechtaczki kobieta może odczuwać wręcz nieziemską rozkosz. Nawet 70% kobiet może uzyskać orgazm przez pieszczoty łechtaczki. Wyróżnia go największa intensywność wtedy, gdy ma miejsce jajeczkowania.

Z kolei od 20 do 30% kobiet doznaje szczytowania w trakcie penetracji dopochwowej. Wiele pań w celu odczucia pożądanej rozkoszy sięga po gadżety erotyczne. Jest to dla nich doskonały sposób na zbadanie swoich potrzeb seksualnych oraz nauczenie się obcowania z własnym ciałem. Seksuolodzy podkreślają, iż największe szanse na osiągnięcie orgazmu przez kobietę zachodzą wtedy, gdy stymulowanych jest kilka sfer erogennych w tym samym czasie. Niezwykle ważne jest także zaangażowanie oraz czułość partnera.

Post Your Thoughts