“Boli mnie głowa” – to zdecydowanie najpopularniejsza wymówka kobiet przed seksem. Niektórzy mężczyźni podejrzewają, iż kobiety odmawiają zbliżeń, ponieważ wdały się w romans lub przestali im się podobać. Okazuje się, że w większości przypadków przyczyną jest zmęczenie. Przyczynę odmawiania seksu przez kobietę warto poznać, aby móc jej pomóc.

Problemy w sferze seksualnej

Każdy z nas powinien wiedzieć o tym, iż seks nie jest obowiązkiem. Jeden z partnerów zawsze może odmówić współżycia, jeśli nie ma na to ochoty. Problem może pojawić się wtedy, gdy unikanie seksu przez kobietę stało się standardem. Czy seksu unikają wyłącznie kobiety? To mit. Zdarza się, że również panowie nie chcą współżyć, jednak statystycznie to przedstawiciele płci brzydszej bardziej dążą do wspólnych miłosnych igraszek. Według statystyk znacznie częściej muszą też spotykać się z odmową. Czy naleganie i wymuszanie seksu jest dobrą strategią? Absolutnie nie. O wiele lepiej jest szczerze porozmawiać ze swoją partnerką, aby dowiedzieć się, w czym tkwi problem.

Zmęczenie

Brak chęci na seks może wynikać po prostu z przepracowania i ogromnego zmęczenia. Wiele kobiet zmaga się z nadmiarem obowiązków. Pranie, gotowanie, sprzątanie, zajmowanie się dziećmi, kłótni z partnerem, praca – wszystko to ma ogromny wpływ na kobiece libido. Nawet jeżeli w dzień ciało przypomina o swoich potrzebach seksualnych, to wieczorem myśli tylko o tym, by jak najszybciej zasnąć.

Co zrobić, by to naprawić? Przede wszystkim należy wspomóc kobietę w jej domowych obowiązkach. Podział obowiązków powinien być ustalony na stałe. Każdy z partnerów musi mieć obowiązki i prawa. Ponadto, trzeba przekonać partnerkę, by nie myślała tak dużo o swojej pracy. Nie można też zapomnieć o szczerej rozmowie. Tylko w ten sposób dowiemy się, co tak naprawdę dzieje się z naszą ukochaną i jakie są jej potrzeby. Zamiast od razu kłócić się o brak satysfakcjonującego pożycia seksualnego, o wiele lepiej jest przytulić kobietę i spytać, jak minął jej dzień. Bliskość może spowodować, iż zyska ona ochotę na seks.

Złe relacje

A może systematyczne odmowy seksu wynikają z bardzo złych, utrwalonych już relacji? Jeżeli od dawna macie “ciche dni”, nie wyjaśniliście sobie pewnych nieporozumień i spraw, nie pomaga to w odbudowie dobrego pożycia seksualnego. Dla kobiety seks oznacza dowód miłości. Jeżeli nie czuje się ona w swojej relacji z mężczyzną spełniona, wtedy zaczyna unikać seksu.

Należy też zdawać sobie sprawę z tego, iż cielesność w związku to nie tylko seks. Kobieta nie powinna odnosić wrażenia, iż każde przytulenie się do partnera jest dla niego zachętą do odbycia stosunku. Jeżeli tak się stanie, przestanie również przytulać się ze swoim kochankiem. Okazywanie czułości powinno być czymś zwyczajnym, a nie jedynie elementem współżycia seksualnego. Jeżeli mężczyzna będzie o tym wiedział, odzyskanie poprawnych relacji będzie znacznie łatwiejsze.

Problemy z erekcją

Brak chęci do współżycia ze strony kobiet może być także spowodowany brakiem erekcji u ich partnerów. Jest to przypadłość, która z roku na rok dotyka coraz więcej mężczyzn na całym świecie. Niestety, wielu z nich jak ognia unika wizyty u lekarza. Zaburzenia erekcji są dla nich ogromnie wstydliwe, dlatego nie chcą o tym z nikim rozmawiać. W dalszym ciągu mają jednak konkretne potrzeby seksualne i chcieliby móc je zaspokajać.

Obecnie istnieje proste i bezbolesne rozwiązanie problemu. Chodzi tutaj o innowacyjne tabletki na potencję z sildenafilem takie jak Viagra i Kamagra. Blokują one działanie enzymu hamującego napływ krwi do męskiego prącia, dzięki czemu mężczyzna w 15 minut po zażyciu tabletki jest w stanie odbyć w pełni satysfakcjonujący stosunek seksualny.

Post Your Thoughts