Seks Polaków właściwie nie odbiega w niczym od seksu mężczyzn z innych krajów. To samo dotyczy wszelkich problemów w tej intymnej sferze. Polscy mężczyźni coraz częściej zderzają się z takimi samymi problemami, co mężczyźni innych narodowości. Jednakże nie radzą sobie z nimi tak dobrze, jak oni. Głównym problemem panów z Polski jest to, że wstydzą się mówić o swoich przypadłościach, unikają lekarzy i niekomfortowych dla nich rozmów. Nie wiedzą również, w jaki sposób rozpocząć dialog ze swoją partnerką, często szukają pomocy na własną rękę. Niezbyt dobrym rozwiązaniem polskich mężczyzn jest to, że szukają pomocy w niewłaściwych miejscach. Zdarza im się wybierać nieprzebadane środki na potencje, które mogą w ogóle nie pomóc, a jedynie zaszkodzić.

Potencja mężczyzn w Polsce

Profesor Izdebski oraz Polpharma opracowali raport „Seksualności Polaków 2011” w ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego. Badanie zostało przeprowadzone przez TNS OBOP, wzięły w nim udział osoby w wieku od 15 do 59 lat. Otrzymane wyniki wykazały, iż seks to bardzo ważna sfera życia dla blisko 63 procent polaków. Stosunek płciowy statystycznego Polaka trwa ok. 28 minut, od samej gry wstępnej, aż do zakończenia. Moment penetracji natomiast wynosi połowę tego czasu. Około 70 procent mężczyzn oceniło swoje życie seksualne jako satysfakcjonujące. Według profesora Lwa-Starowicza taki wynik jest oznaką małych oczekiwań panów w naszym kraju. Dużą część mężczyzn zadowala sam fakt odbycia się stosunku seksualnego. 71 procent mężczyzn w wieku 15-49 lat przyznało wówczas, iż uprawia seks minimum raz w tygodniu. Natomiast do 3 razy w tygodniu współżyje 43 procent mężczyzn, a codziennie seks uprawia jedynie 5 procent badanych panów.

Największe zagrożenia

Głównym zagrożeniem dla mężczyzn jest przede wszystkim stres, pośpiech, alkohol, zanieczyszczone powietrze oraz niezdrowa dieta. Wszystkie te czynniki znacząco obniżają potencję, jednakże nie każdy z nich można wyeliminować. Według badań co trzeci mężczyzna w Polsce, cierpi na zaburzenia erekcji. Problemy z erekcją pojawiają się także coraz wcześniej, dotyczą nawet panów po 30 roku życia. Warto więc zadbać, odpowiednio wcześnie o swoją męskość. Do swojego życia dobrze wprowadzić więcej ruchu, a także zmienić swoją dietę na zdrową.

Objawy, jakich na pewno nie można lekceważyć

Najczęstszymi dolegliwościami są: utrata erekcji w trakcie stosunku, spadek libido czy niepełny wzwód. Boryka się z nimi coraz większa ilość mężczyzn, także w młodym wieku. Na zaburzenia potencji narażony jest praktycznie każdy, jednakże można takim problemom zapobiegać za wczas. Im odpowiednio wcześniej zadba się o wysoką potencję, tym dłużej można cieszyć się z satysfakcjonujących kontaktów seksualnych. Warto pamiętać, iż brak erekcji wpływa na całe życie, także oddziałuje niekorzystnie na relacje z partnerką. Jeśli zauważymy u siebie jakiekolwiek objawy problemów z potencją, najlepiej wybrać się do lekarza. Najlepszymi produktami, które pomogą odzyskać satysfakcję z seksu są między innymi Kamagra czy Cialis.

Post Your Thoughts