Problem przedwczesnego wytrysku dotyka nawet ok. 20-30 proc. mężczyzn w naszym kraju, natomiast sporadyczne przypadki zbyt prędkiej ejakulacji, pojawiają się u około 70 procent panów. Jeśli sytuacja ta powtarza się zbyt często, warto zastosować skuteczne sposoby na wydłużenie stosunku.

Co pomoże przedłużyć stosunek?

Regularna aktywność seksualna

Problem za szybkiej ejakulacji wynika często z nieregularnej aktywności. Przez kumulujące się napięcie erotyczne, nie można odbyć satysfakcjonującego kontaktu seksualnego. Sposobem na przedłużenie stosunku jest więc regularne współżycie.

Niewielka ilość alkoholu

Umiarkowana ilość wypijanego przed seksem alkoholu pomaga się rozluźnić, odprężyć, dodaje odwagi, ponadto zmniejsza wrażliwość zakończeń nerwowych. Sposób ten daje zamierzone rezultaty, jeśli przedwczesny wytrysk wynika z problemów psychicznych, czyli lęków, napięcia, braku pewności siebie. Poleca się więc wypicie lampki czerwonego wina. Należy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość alkoholu uniemożliwi uzyskanie erekcji.

Metoda Start and Stop

Jeśli chce się pozbyć tego problemu raz na zawsze, należy nauczyć się kontroli nad reakcjami swojego ciała. Warto więc zastosować tak zwaną metodę Start and stop. Polega ona na doprowadzaniu się do szczytowej fazy rozkoszy i przerywaniu pieszczot przed osiągnięciem orgazmu. Jest to bardzo skuteczna technika.

Masturbacja przed seksem

Skuteczna okazuje się również masturbacja przed samym seksem. Pozwoli to na wydłużenie czasu, w jakim pojawi się ejakulacja. Podczas masturbacji nie należy doprowadzać się do jak najszybciej ejakulacji, należy robić to stopniowo, aby proces ten trwał jak najdłużej. W ten sposób można nauczyć się kontroli wytrysku, a stosunek będzie trwał o wiele dłużej.

Metoda chińska

To prosta technika pomagająca w opanowaniu właściwego odruchu erekcji. Znana jest już od tysięcy lat i używana w Chinach. Polega ona na tym, aby przez 4 tygodnie masować przez 5 sekund punkt, znajdujący się między jądrami a odbytem.

Inne pozycje seksualne

Niekiedy wystarczy jedynie zmienić pozycję seksualną, aby móc cieszyć się z seksu przez dłuższy czas. Polecaną pozycją jest pozycja „na pieska”.

Trening mięśni Kegla

Innym skutecznym sposobem na opóźnienie ejakulacji są ćwiczenia mięśni Kegla. Należy wykonywać po 30 serii intensywnych skurczów oraz rozluźnień mięśni dna miednicy, do tego 10 serii długich skurczów po ok. 10 sekund. Ćwiczenie warto przeprowadzać 2-3 razy dziennie.

Stosowanie prezerwatyw

Kolejnym sposobem na wydłużenie radości z seksu jest ograniczenie bodźców płynących z kontaktu seksualnego. Można to zrobić poprzez użycie popularnej prezerwatywy. Niekiedy niezbędne okaże się nawet założenie parę prezerwatyw, czasem starczy już jedna. Wiele zależy od stopnia problemu, z jakim boryka się mężczyzna. Co ciekawe, na rynku znajdują się prezerwatywy, których celem jest opóźnienie wytrysku. Produkowane są one z grubego lateksu, a oprócz tego mogą zawierać środek znieczulający.

Środki bez recepty

Na takie problemy istnieją także pewne produkty, które można zakupić w aptekach bez recepty. Mogą mieć one postać kremów, sprayów czy żeli. Ich zadaniem jest opóźnienie wytrysku poprzez znieczulenie prącia na bodźce. Warto jednak pamiętać, aby korzystać z nich ostrożnie. Zbyt duża ilość takich środków może doprowadzić do braku wzwodu. Co ważne, działają one również na drugą osobę, jej doznania będą także słabsze. Popularnym rozwiązaniem są również tabletki na erekcję z substancją aktywną o nazwie sildenafil. Nie opóźniają one uzyskania ejakulacji, aczkolwiek dzięki nim można utrzymać wzwód nawet po wytrysku.

Post Your Thoughts